23.únor 2018 Svátek má KIKINA


11.09.2007 08:13

KSK BONO posiluje své pozice na východních trzích

Spojení se silným partnerem zajistí společnosti KSK BONO lepší přístup na polský, ruský a běloruský trh i do Pobaltí.

Česká Skalice, 24.srpna 2007 – KSK BONO s.r.o., přední český výrobce potravy pro psy a kočky, dnes ohlásila spojení s polskou společností Mispol S.A. Tato firma je významným výrobcem a distributorem masných konzerv, paštik, hotových jídel a krmení pro zvířata. Na základě tohoto partnerství budou obě společnosti spolupracovat na dodávkách produktů společnosti KSK BONO nejen na polský trh, ale také do Ruska , Běloruska a zemí Pobaltí.

Společnost KSK BONO přináší do společného podniku rozsáhlé technologické a výrobní zázemí, dlouholeté zkušenosti a v neposlední řadě know-how z oblasti průmyslové výroby potravy pro zvířata. Rozsáhlá prodejní síť, která je v současnosti schopna dostatečně pokrýt všechny regiony České republiky, Slovenska a z části i Polska, tak bude nyní rozšířena o významné distribuční kanály, kterými disponuje Mispol S.A. nejen na expandujícím polském trhu, ale také na trzích Ruska, Běloruska a pobaltských zemí.

„Významnou obchodní příležitost spatřuji ve využití synergie ve skupině Mispol“, komentuje spojení obou firem Ing. Miloslav Palata, ředitel KSK BONO s.r.o., nově zodpovědný za sortiment pet-food ve skupině Mispol. „Začleněním KSK BONO do skupiny Mispol dojde k významnému posílení pozice výrobků BONO na polském trhu, kde je Mispol přítomen ve všech distribučních sítích hypermarketů, supermarketů i diskontů, stejně jako v Rusku, Bělorusku a Pobaltí, kde je stabilním dodavatelem. Účast v silné nadnárodní skupině navíc umožní společnosti KSK BONO investičně pokrýt další expanzi do zahraničí, zejména do Maďarska, Rumunska, Bulharska a balkánských států, odkud je po výrobcích skupiny BONO velká poptávka.“

Společnost KSK BONO získá spojením s polskou společností kromě významného navýšení distribučního potenciálu taktéž vyšší výrobní kapacity pro produkci tzv. „mokrých krmiv“ (konzervy, sterilované salámy), a to využitím současných výrobních kapacit Mispolu. Kapacitu pro pokrytí dodávek „suchých krmiv“ (extrudovaná potrava ) má BONO již zajištěnu díky zprovoznění nového závodu, ke kterému došlo v loňském roce.


O skupině Mispol
Skupina Mispol je výrobcem a distributorem masných konzerv, paštik, hotových jídel a krmení pro zvířata (pet-food) a na polském trhu zaujímá druhou pozici. Kromě domácího trhu jsou výrobky společnosti nabízeny v dalších zemích EU, v zemích bývalé SNS (Společnost nezávislých států Ruska ), balkánských zemích a v Izraeli. Mispol jako jediná společnost v Polsku vlastní oprávnění pro export masných konzerv do Ruska. Současně skupina Mispol vlastní čtyři výrobní podniky v Polsku a jeden v Bělorusku. Mispol S.A. je od června roku 2006 vedena na GPW ( Burza cenných papírů).

KSK BONO s.r.o.
KSK BONO s.r.o. je předním českým výrobcem krmení pro zvířata, které pod značkami BONO a PETTY distribuuje nejen v tuzemsku, kde dosahuje cca 15% tržního podílu, ale také na dalších trzích střední Evropy - na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Společnost vlastní tři výrobní závody – v jednom závodě vyrábí „mokré“ krmení, ve zbývajících dvou vyrábí tzv.„suché“. Výrobní kapacita závodů na suché krmení činí zhruba 80 tis. tun ročně.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Ing. Miloslav Palata
KSK BONO s.r.o.
552 12 Heřmanice n. Labem
tel.: +420-491 453 823-5
fax: +420-491 452 840
e-mail: mpalata@kskbono.cz
Web: www.kskbono.cz
Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS