24.březen 2018 Svátek má FALCO


27.03.2009 10:22

POHÁR LADY BRIGHIT MAGADAN

Závody psích spřežení ve sprintu POHÁR LADY BRIGHIT MAGADAN
– Evropský pohár čistokrevných FISTC

Buková hora u Čenkovic, 27. 2. – 1. 3. 2009

Letošní ročník, na rozdíl od loňského proběhl za ideálních podmínek, byl dostatek sněhu a co víc si přát, když nás opět podpořili naši osvědčení sponzoři. Všem našim sponzorům děkuji a hlavně jim děkují všichni závodníci, kteří se o jejich ceny podělili se svými čtyřnohými miláčky a ještě jednou děkuji sponzorům, kteří nás – pořadatele – zaštítili finančně, tak abychom mohli zaplatit faktury firmám, bez jejichž pomoci se při závodech psích spřežení neobejdeme.

V letošním roce se přihlásilo 38 závodníků. Závod dokončilo 27 závodníků. Noční etapa se jela za výborných povětrnostních podmínek, nefoukal vítr a teplota se pohybovala kolem -4°C. Překvapil nás zájem diváků proti minulým létům, přišlo se podívat na 200 lidí.
Také sobotní i nedělní etapě přálo počasí, sobota asi kolem -4°C, neděle kolem 0°C. V sobotu byl velký zájem diváků, přišlo jich kolem 1000, v neděli byl zájem již výrazně nižší, asi 300-400 diváků. Tato skutečnost se objevuje pravidelně, je to tím, že v sobotu se startuje až kolem 12.00 hod., ale v neděli již v 9.30 hod.
Jediným nešvarem, opakujícím se každý rok, je neukázněnost několika málo diváků, kteří se pohybují i přes zákaz pořadatelů lesem a jdou po uzavřené běžecké stopě proto přijíždějícím spřežení. Psí spřežení jsou však šikovná a vždy se zatím vyhnula a nestalo se žádné zranění.

Také vyhodnocení, jako každý rok proběhlo na sále hostince U Špičáku, za účasti starostů měst Jablonného n./O. a Bystřece. Na závody se také jako každoročně přijel podívat čestný host – radní Pardubického kraje pan ing. Šila, který přijel povzbudit závodníky přímo na závodní tratě.

Všichni účastníci byli se závody spokojeni a obzvlášť vysoce hodnotí tratě, který v celé délce připravilo a každý den upravilo rolbou Sdružení obcí Orlicko, hlavní sponzor psích závodů o Pohár LADY BRIGHT MAGADAN. Také hodně byli spokojeni závodníci s cenami, které přebírali hlavně pro své čtyřnohé miláčky – sponzorské dary výrobců nebo dovozů psích krmiv. V rámci vyhlašování výsledků se všichni závodníci shodli, že závody proběhly bez mimořádných událostí, zranění a v přátelském ovzduší, bez podání jakéhokoliv protestu. Všichni také přislíbili účast na příštím ročníku.
Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem sponzorům za jejich pomoc při realizaci 8. ročníku Poháru LADY BRIGHT MAGADAN a doufám ve Vaši přízeň i pro další ročníky tohoto závodu.

Zdeněk Dolejš (organizátor závodu)

KSK BONO dodalo pro psí závodníky krmivo BONO a prémiové krmivo No.1.
Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS