24.březen 2018 Svátek má FALCO


19.03.2009 13:56

Skijoring v Říčkách 09

Skijoring v Říčkách v Orlických horách je již po sedm let tradičním závodem pořádaným MC Metuje na konci každé zimní sezony. Díky této tradici a hlavnímu sponzoru KSK BONO s.r.o. a Ski centru Říčky mají tyto závody zapsané ve svém diáři všichni závodníci republikové špičky ve skijoringu (disciplíny, kde pes táhne běžkaře). Také letos se sjela do Říček republiková elita tohoto sportu. Jen chyběla, letos snad poprvé, nejlepší žena a držitelka rekordu trati Soňa Klikarová. Zřejmě ji odradilo deštivé počasí, které v neděli v Orlických horách panovalo. A tak se na start ke srubu rozhodčích postavilo „jen“třináct týmů, místo původně přihlášených dvaceti.

Startovalo se ve 12.00 hod ze skiareálu Říčky, kde závod způsobil nemalé pozdvižení, neboť start sledovali nejen příchozí diváci, ale také lyžaři sedící na lanovce. Po hromadném startu na spodní hraně sjezdovky závodníci odbočili směr hřeben Orlických hor pod Komáří vrch, odtud „Bungrovkou“směr Pěticestí, dále směr Orlické Záhoří až pod Homoli, kde se trať stáčela zpět na Pěticestí. Zde na závodníky čekalo občerstvení a nemalý dav přihlížejících diváků, které zaujala „zaparkovaná“ spřežení pořadatelů z MC Metuje. Jako první se kolem prohnal pozdější vítěz tohoto ročníku Jan Zima následován druhým v pořadí Jirkou Suchým.

O závod projevil zájem také Český rozhlas Radiožurnál, který se s námi spojil v přímém vstupu, právě z občerstvení pod Homolí. Postupně projelo všech třináct závodníků včetně domácího mushera Michala Merhauta a juniora MC Metuje Filipa Kosteleckého, který ve svých čtrnácti letech absolvoval celou trať v kategorii dospělých. Okolo půl třetí dorazili všichni závodníci do cíle. V patnáct hodin proběhlo vyhlášení výsledků.

V ten okamžik vysvitlo na chvíli sluníčko a symbolicky tak zakončilo fantastickou sezonu 08/09, ve které klub uspořádal všechny závody včetně „Janoviček 09“, které se jistě zařadí k nejhezčím závodům posledních let.
A za to patří velký dík firmě KSK BONO, která je hlavním sponzorem všech závodů pořádaných klubem Metuje.

Za MC Metuje
Jaromír Hanuš

 foto: Roman a Petra Zasadilovi

Michal Merhaut Filip Kostelecký
kontrola tratě
předání cen

Výsledky naleznete zde.
Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS