Krmiva pro psy a kočky

Firma

Společnost KSK BONO se zabývá vývojem, výrobou a prodejem suchých krmiv pro psy a kočky.
Naše společnost vznikla jako ryze český subjekt v roce 1992 a na trhu působí již přes 20 let. V roce 2007 došlo ke změně vlastníka a 100% vlastníkem se stala polská společnost MISPOL S. A. – v současnosti je KSK BONO jejím členem (divize PET FOOD).
Nabízíme kompletní sortiment suchého krmiva pro psy a kočky s možností výroby pod privátní značkou. Zaručujeme pružné dodávky menších i velkých objemů. Naší výhodou je velmi dobré umístění ve střední Evropě.

Výroba

Extrudovaná krmiva pro jednotlivé kategorie psů a koček jsou vyráběna dle speciálně vytvořených a živinově vyvážených receptur.
Vlastní extruze probíhá na moderní extruzní lince Wenger, její provoz řízený počítačovou technikou v automatickém režimu zajišťuje výrobu pelet pro psy a kočky při dokonalém a šetrném zpracování vstupních surovin v požadovaných parametrech.
Při samotném procesu extruze dochází vlivem HTST (působení vysoké teploty 120 – 130°C po dobu několika vteřin) ke zničení všech choroboplodných zárodků, ke zvýšení stravitelnosti jednotlivých živin (zejména škrobu), snížení obsahu antinutričních látek a tím k prodloužení trvanlivosti krmiva. Extruzí jsou tedy vyráběna zdravotně nezávadná, lehce stravitelná a velmi dobře přijímatelná krmiva.
Do suchých krmiv přidáváme čerstvé maso (hydrolyzované), které výrazně zvyšuje nejen chuť a vůni produktu, ale také jeho nutriční hodnotu.

Záruka kvality

Výrobní proces probíhá pod stálým veterinárním dozorem Státní veterinární správy ČR a pod kontrolou ÚKZÚZ Praha.  Všechny suroviny, ze kterých jsou pelety vyráběny, jsou speciálně vybírány dle naspecifikovaných parametrů a podléhají vstupní kontrole dle HACCP. Dále jsou vstupní suroviny, tak jako naše finální produkty pravidelně analyzovány v akreditovaných laboratořích. Od roku 2009 jsme držiteli certifikátu mezinárodního potravinářského standardu IFS (International Food Standard).

Certifikát IFS pro KSK BONO s.r.o.

Společnost KSK BONO s.r.o. se stala 22. prosince 2009 držitelem certifikátu mezinárodního potravinářského standardu IFS (International Food Standard).  Získání tohoto certifikátu je pro zákazníka zárukou kvality a zdravotní nezávadnosti produktů uvedených na trhu. Více zde.

Aktuální certifikát IFS zde.

MISPOL S. A.

Mokré krmivo pro psy a kočky (konzervy, masovky) řady BONO, ale i privátní značky dle požadavku zákazníků vyrábí divize PET FOOD v Polsku – společnost Mispol S.A.