23.únor 2018 Svátek má KIKINA


Suché krmivo pro psy

Denní krmná dávka:

Je vždy uvedena na obale dle věku, váhy a zatížení psa. Dávku lze přizpůsobit pohybové aktivitě Vašeho psa a povýšit ji o 20 - 60%.

Doba minimální trvanlivosti extrudovaných výrobků je 12 měsíců.

Skladba potravy psích předků byla pestrá a vyvážená, respektující přirozené potřeby a chutě. A o tuto harmonii, kterou umí příroda příkladně nastolit se musí dnešní chovatel snažit. Vyvstává otázka, zda se mu to podaří prostřednictvím domácí přípravy. Udržet kompletní vyváženost krmiva je velmi nesnadný úkol, v domácích podmínkách jen těžko dosažitelný.

Oproti domácí stravě mají průmyslově vyráběné extrudované směsi mnoho pozitivních vlastností:

  • delší dobu použitelnosti,
  • méně náročné skladování,
  • vyšší obsah vitamínů,
  • nutriční vyváženost,
  • mikrobiologická nezávadnost,
  • a také jednu velkou přednost, mají vyšší stravitelnost.

Stravitelnost krmiva neboli míra, s jakou je organizmus schopen jednotlivé složky potravy zpracovat a zakomponovat do látkového oběhu je dána mírou technologického zpracování vstupních surovin.

Kvalitně technologicky zpracované krmivo nám zaručí, že onu dřinu, která by stála psa mnoho vlastní energie a sil, za něj mohou odpracovat stroje. Potom může začít působit blahodárná síla všech živin.

Pes přijímá krmivo proto, aby získal energii, kterou pro svůj život potřebuje. Přijímané krmivo musí proto obsahovat všechny základní živiny, které jsou nezbytné, a to ve správném množství a vzájemném poměru. Základními živinami jsou bílkoviny, tuky, sacharidy a vláknina.

Nejlepším ukazatelem kvalitní výživy u zdravého psa je jeho lesklá nelámavá srst, kůže bez lupů, pevné drápy a zuby, jasný pohled, překypující energie a pevný a nezapáchající trus.

Kompletní strava pro psy nejsou jen suchá (granulovaná) krmiva ale také konzervy pro psy, masovky pro psy nebo paštiky pro psy, které vyrábí společnost MISPOL

V kategorii Suché krmivo pro psy jsou tyto kategorie:
Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS